Odchowane stado trafia na fermę reprodukcyjną, przygotowaną z najwyższą starannością. Sama lokalizacja nie jest przypadkowa. Starannie wybieramy położenie i usytuowanie fermy tak, aby nie znajdowały się one w pobliżu innych budynków inwentarskich mogących stanowić potencjalne źródło zakażenia.

Więcej

Produkcja jaj wylęgowych

Wyselekcjonowane stado trafiając na fermę produkcyjną, ma zapewniony najlepszy start już od pierwszych dni zasiedlenia kurnika. Stosując odpowiednio dobrany program świetlny, kurki są przygotowywane, aby w najkorzystniejszym okresie ich rozwoju rozpocząć produkcję jaj. Koguty, które są odchowywane osobno, łączy się ze stadem kur w odpowiedniej proporcji, która zapewnia uzyskanie maksymalnego zapłodnienia jaj wylęgowych. Wieloletnie doświadczenie wyspecjalizowanych pracowników oceniających jakość kogutów gwarantuje wysoki poziom zapłodnienia, a co za tym idzie wysoki poziom wylęgowości przez cały okres produkcji stada.

Regularne badania i stały monitoring zgodny z najwyższymi normami Unii Europejskiej sprawiają, że odchowywane stado ma zapewnione najlepsze i bezpieczne warunki rozwoju. W celu zapewnienia odpowiednich zachowań behawiorystycznych ptaków dobraliśmy wyposażenie w kurniku tak, aby zminimalizować ilość jaj ściółkowych. Budynki reprodukcyjne wyposażone są w pełni zautomatyzowane gniazda firmy Big Dutchman, zapewniające minimalny czas kontaktu kury z jajkiem. Dzięki temu zniesione jajo ma ograniczony kontakt ze środowiskiem potencjalnie narażonym na kontaminację, a sam proces staje się jeszcze bardziej higieniczny.

Zbiór jaj odbywa się przy użyciu nowoczesnej technologii holenderskiej firmy Prinzen. W magazynie, na fermie przeprowadzana jest dezynfekcja promieniami UV oraz segregacja jaj wylęgowych pod względem ciężaru i jakości. Odpowiednio wyselekcjonowane, wyłącznie najwyższej jakości jaja układane są na czyste, wydezynfekowane tace transportowe – komorą powietrzną do góry, co ma znaczący wpływ na parametry wylęgowe.

Jaja codziennie przewozimy z fermy do wylęgarni, a ich transport odbywa się w optymalnych warunkach. Kontrolujemy przez cały czas odpowiednią temperaturę i wilgotność powietrza. Zachowując pełną higienę procesu produkcji, korzystamy wyłącznie z własnego specjalistycznego taboru transportowego. Po każdym kursie pojazdy są przygotowywane do kolejnego poprzez czyszczenie i dezynfekcję.